2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
alexander zverevatp vbatp világbajnokságatp-vb 2023atp-világbajnokság 2023carlos alcarazMAGYARORSZÁGSporttenisz

A világ egyik legjobb teniszezője zsinórban harmadik meccsét veszítette el

Alexander Zverev döntő játszmában legyőzte Carlos Alcarazt az ATP-világbajnokság csoportkörének első meccsén.
Az első szettet a spanyol játékos nyerte rövidítés után, majd a második játszmában azonnal brékelni tudott Zverev és magabiztosan egyenlített ki. Jöhetett a mindent eldöntő szett, amiben a német jobban kezdett, 2:2 után elvette ellenfele adogatását és ezt kihasználva újra hozta a játszmát, egyben a meccset is behúzta.
Alcaraz pocsék formában van, október 11-én Grigor Dimitrov ejtette ki sanghaji tenisztorna negyeddöntőjében, majd Párizsban Roman Safiullin ellen szettet sem nyert. Érdekesség, hogy utoljára 2022-ben volt ilyen sorozata, akkor párizsi veresége után két bemutatómeccset bukott el. Négy egymást követő meccset még sosem bukott el Carlos Alcaraz.

ATP-világbajnokság, piros csoport, 1. forduló

A. Zverev (német)–Alcaraz (spanyol) 6:7 (3:7), 6:3, 6:4
Medvegyev (orosz)–Rubljov (orosz) 6:4, 6:2
The post A világ egyik legjobb teniszezője zsinórban harmadik meccsét veszítette el first appeared on 24.hu.