2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
kosárlabdaMAGYARORSZÁGnői kosárlabdanői kosárlabda európai szuperkupanői kosárlabda szuperkupasopron basketSporttango bourges

Nem jött össze az újabb történelmi trófea a Sopron Basketnek

A Sopron Basket női kosárlabdacsapata 65-44-re elvesztette az Európai Szuperkupáért kiírt mérkőzést kedden a francia Bourges otthonában.

Kapcsolódó
A Sopron első magyar csapatként nyerte meg a kosárlabda Euroligát

A házigazda Fenerbahcét győzte le a fináléban.

A találkozó lassan indult, az első öt perc alatt mindössze hét pont született, majd az NB I-et vezető magyar csapat 7-4 után kilenc pontot engedélyezett a franciáknak. A folytatás jól sikerült, Brittney Sykes és Jelena Brooks vezérletével öt pontra elhúzott a Sopron, ebből három megmaradt nagyszünetre is (29-26).

Térfélcsere után a vendégek négy percen át nem találtak a gyűrűbe, ezalatt tízpontos hátrányba kerültek, nem ment igazán a magyaroknak és az utolsó játékrész 43-34-ről indult. Nem tudta már megnehezíteni ellenfele dolgát a Sopron Basket, de már az Euroliga megnyerésével is történelmet írt áprilisban első magyar győztesként. A szuperkupát is először nyerhette volna meg magyar együttes.