hokijégkorongMAGYARORSZÁGnői hokinői hoki vb 2022női hokiválogatottnői jégkorongnői jégkorong válogatottnői jégkorong vbnői jégkorong vb 2022Sport

A magyar női jégkorong-válogatott szétlövésben 3-2-re kikapott a svéd csapattól a dániai világbajnokság hétfői játéknapján, de így is biztosan bennmaradt az élvonalban.

Kapcsolódó
Nagy bravúrral indította a hokivébét a női válogatott

A magyarok egy németek elleni győzelemmel kezdtek.

Egy ritka góllal szerzett vezetést a svéd együttes, miután Németh Anikó kapust az ötödik percben meglepte egy gyengécske, rövid alsóba indított lövés. Kreisz Emma a 18. percben azonban egyenlíteni tudott. A második játékrészben a vezetés megszerzésére is esély lett volna, de Ida Boman védéseinek hála maradt az eredmény, ráadásul Maja Nylen-Persson távoli lövésével újra a skandinávok szereztek előnyt.

A harmadik harmadban azonban Kiss-Simon Franciska lőtt újabb gólt, amivel a rendes játékidőben 2-2-vel zártak a csapatok. Újabb találat a ráadásban sem esett, ahogy a szétlövésben sem, egészen a kilencedik körig, amikor Hanna Olsson eldöntötte az extra pont sorsát.

Pat Cortina szövetségi kapitány együttese ezzel biztosan nem eshet ki, sőt még bekerülhet a negyeddöntőbe is, ha kedden a rendes játékidőben legyőzi a dánokat.

Végeredmény – Női jégkorong-vb

Svédország-Magyarország 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0), szétlövésben
gól: Jungaker (5.), Nylen-Persson (26.), illetve Kreisz (18.), Kiss-Simon (49.)

A másik összecsapáson:
Csehország-Németország 6-0 (2-0, 3-0, 1-0)

Az állás: 1. Csehország 9 pont/3 mérkőzés, 2. Svédország 7/3, 3. Magyarország 4/4 (7-13), 4. Dánia 3/3 (4-10), 5. Németország 1/3
Az ötös utolsó helyezettje kiesik a divízió I/A-ba, míg a legjobb három a negyeddöntőben folytatja.

The post Újabb bravúrjukkal már biztos nem esnek ki a női hokisok a legjobbak közül first appeared on 24.hu.