April 20, 2024
2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
atlétikaatlétikai ebatlétikai eb 2022halász bencekalapácsvetésMAGYARORSZÁGSport

Halász Bence csütörtökön ezüstérmet nyert kalapácsvetésben a müncheni multisport Európa-bajnokságon.

Vihar miatt némi csúszással kezdődött a döntő, de ez nem zavarta meg a magyar atlétát, elsőre 78,20 métert dobott, amivel harmadik helyen állt. A szakadó esőben hat centit tudott javítani, majd jött a

80,92 méteres dobásával egyéni csúcsot javított Halász és élre állt a versenyben három kör után.

Innentől csak az első nyolc maradt versenyben, ahol bár érvénytelen volt Halász dobása, még mindig első volt. Végül az ötödik sorozatban tudták csak megelőzni, Wojciech Nowicki kereken 82 méterrel, a világ idei legjobbjával húzta be az aranyérmet. A szombathelyi versenyző ekkor 78,46-ot dobott, a hatodik körben pedig már nem változott a sorrend.