2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
brazil vízilabda-válogatottbudapesti vizes vb 2022magyar vízilabda-válogatottMAGYARORSZÁGSportvizes vbvizes vb 2022vízilabda

Tizennégy góllal verte Brazíliát a magyar férfi vízilabda-válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott roppant magabiztosan, 14 góllal nyert a brazil csapattal szemben a hazai rendezésű világbajnokság A csoportjában.
Märcz Tamás szövetségi kapitány együttesére, amely a keddi nyitányon 12-8-ra verte a montenegróiakat, könnyű feladat várt a második csoportmeccsen, mivel a nálánál jóval szerényebb tudású brazilokkal szemben szállt vízbe.

Kapcsolódó
Megjelent a koronavírus a vizes vébén, elmarad egy pólómeccs

Az olasz szövetség szerint három kanadai is covidos lett.

A tavaly Tokióban olimpiai bronzérmet nyert magyar csapat hamar vezetést szerzett a négyes leggyengébbjeként elkönyvelt dél-amerikaiak ellen.

Varga Jennifer / 24.hu Telt ház, jó hangulat

Manhercz Krisztián indította el a gólok sorát, majd az ő duplája és Varga Dénes találata után, három perc elteltével már 3-0-t mutatott az eredményjelző. A brazilok a nyitónegyed közepén szépítettek. Válaszul Burián Gergely, Jansik Szilárd, Pohl Zoltán és Zalánki Gergő folytatta a gólgyártást, és az első nyolc perc elteltével már tetemes volt az előny (7-1), írta tudósításában az MTI.

Kapcsolódó
Milák a váltóról: Ez nem egy mese, nem álomvilágban élünk

Másképp élték meg a csapattagok a világbajnoki ötödik helyet, de abban mindenki egyetért, hogy még többet kell együtt dolgozni a későbbi sikerekért.

A második negyedben Vámos Márton jegyezte a nyolcadik, Zalánki a kilencedik hazai találatot, majd a viszonylag hosszú gólszünetet Hárai Balázs törte meg (10-2). A nagyszünetet jelző dudaszó előtt alig valamivel Nagy Ádám alakította 11-3-ra az állást.

A harmadik játékrészben bő három percet kellett várni a 12. gólra, ám Angyal Dániel egyáltalán nem tucatgólt szerzett. Varga büntetőből módosította 13-4-re az eredményt, a triplázó Zalánki révén lett meg a közte tíz, míg Nagy a duplázók közé lépett be remek lövésével (15-4).

Varga Jennifer / 24.hu Nagy Ádám három gólig jutott

A zárónegyedet Varga harmadik gólja nyitotta, Mezei Tamás találata pedig azt jelentette, hogy a magyar mezőnyjátékosok közül mindenki legalább egyszer eredményes volt a meccsen. A hajrában még Angyal és Hárai duplázott, Nagy pedig harmadik gólját jegyezte, így a vége 20-6-os, fölényes magyar siker lett.

A válogatott szombaton 21.00 órától a grúzokkal vívja csoportzáró meccsét a Margitszigeten.

Vizes vb, férfi vízilabdatorna

A csoport, 2. forduló:
Magyarország – Brazília 20-6 (7-1, 4-2, 4-1, 5-2)
gól: Zalánki 3, Varga 3, Nagy 3, Manhercz 2, Angyal 2, Hárai 2, Pohl 1, Jansik 1, Burián 1, Vámos 1, Mezei 1, illetve Real 2, Pedroso 1, Lacerda 1, Guimaraes 1, De Paula 1.

Montenegró – Grúzia 10-9 (4-1, 0-3, 4-3, 2-2)

Az állás: 1. Magyarország 4 pont, 2. Georgia 2 (23-20), 3. Montenegró 2 (18-21), 4. Brazília 0.

B csoport (Debrecen):
Görögország – Japán 18-7 (3-1, 4-2, 5-2, 6-2)
Horvátország – Németország 13-9 (4-1, 4-1, 2-2, 3-5)

Az állás: 1. Görögország 3 pont (26-15), 2. Horvátország 3 (21-17), 3. Japán 2, 4. Németország 0.

C csoport (Sopron):
Olaszország – Kanada – törölve
Spanyolország – Dél-afrikai Köztársaság 28-2 (7-1, 7-0, 6-1, 8-0)

Az állás: 1. Spanyolország 4 pont/2 mérkőzés, 2. Olaszország 2/1, 3. Kanada 0/1 (2-19), 4. Dél-afrikai Köztársaság 0/2 (6-50).

D csoport (Szeged)
Egyesült Államok – Kazahsztán 17-4 (7-1, 3-2, 2-1, 5-0)
Szerbia – Ausztrália 6-5 (1-1, 2-2, 2-2, 1-0)

Az állás: 1. Szerbia 4 pont, 2. Egyesült Államok 2 (30-21), 3. Ausztrália 2 (15-10), 4. Kazahsztán 0.

The post Tizennégy góllal verte Brazíliát a magyar férfi vízilabda-válogatott first appeared on 24.hu.