2020 – 2024 © MO.CO.HU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
MAGYARORSZÁGnovak djokovicrómai tenisztornaSporttenisz

Djokovic az ezredik győzelmével jutott tizenkettedszer döntőbe Rómában

A világelső Novak Djokovic bejutott a fináléba a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében.

A 20-szoros Grand Slam-győztes szerb klasszis, egy héttel 35. születésnapja előtt a szombati második elődöntőben két játszmában nyert a norvég Casper Ruud ellen.

Az olasz fővárosban ötszörös győztes belgrádi teniszezőnek ez volt karrierje 1000. győztes meccse a profik között, az Open Erában rajta kívül Jimmy Connors (1274), Roger Federer (1251), Ivan Lendl (1068) és Rafael Nadal (1051) érte el ezt a számot.

Djokovic pályafutása során 12. alkalommal játszhat döntőt Rómában, ezek közül ötöt nyert meg.

Dzsabőr (tunéziai, 9.) – Kaszatkina (orosz) 6:4, 1:6, 7:5

The post Djokovic az ezredik győzelmével jutott tizenkettedszer döntőbe Rómában first appeared on 24.hu.