2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
balatonfüredi ksekézilabdaMAGYARORSZÁGnb 1Sporttelekom veszprém

Bombameglepetésre pontot veszített Balatonfüreden a Veszprém kézicsapata

A Telekom Veszprém 31-31-es döntetlent játszott a Balatonfüred otthonában a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján, írta az MTI.

Kapcsolódó
Kézi: a Veszprém ráígért a BL-győztes Barcelona világsztárjára

A franciák olimpiai és világbajnokának a magyar csapat magasabb fizetést kínált, ezért 2023 nyarától a beálló Veszprémben folytatja.

A hazaiak a 14. percben még 10-8-ra vezettek, ám a Bajnokok Ligája rájátszására készülő vendégek csakhamar fordítottak és a szünet előtt már 21-13-as előnyben voltak.

A meccs háromnegyedénél 26-20 volt az állás a Veszprém javára, de a fürediek nem adták fel, és egy 6-1-es sorozattal felzárkóztak egy gólra, majd a hajrában egyenlítettek (30-30).

Két percnél is kevesebb volt hátra, amikor a fürediek Szöllősi Balázs góljával átvették a vezetést, de Omar Yahia egyenlített. A hazaiak időt kértek, a Veszprém nyitott védekezéssel megakadályozta az újabb találatot, így döntetlennel ért véget a találkozó.

A hazaiaknál Szöllősi Balázs hét, a magyar válogatott Topic Petar és Rodríguez Álvarez Pedro hat-hat gólt lőtt. A vendégeknél Gasper Marguc nyolc, Manuel Strlek pedig hat alkalommal talált be. A füredi kapusok 12, a veszprémiek viszont csupán három védést mutattak be.