2020 – 2024 © MO.CO.HU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
kézilabdaMAGYARORSZÁGnői kézi vbnői kézi vb 2021női kézilabda vb 2021norvégiaspanyolországSport

NB I-es gólokkal masírozott be Norvégia vb-döntőbe

Az olimpiai címvédő Franciaország után az Európa-bajnok Norvégia jutott döntőbe a női kézilabda-világbajnokságon, miután 27-21-re legyőzte a házigazda Spanyolországot a pénteki második elődöntőben, Granollersben.

Kapcsolódó
Drámai meccset hozott a kézivébé első elődöntője

A második félidőben jött a nagy fordulat a francia-dán rangadón.

Az előző világbajnokságon ezüstérmes hazaiak bő tíz percig tudták tartani magukat, utána a pontosabban játszó skandinávok elléptek 7-3-ra. A spanyolok öt-egyes védekezésre váltottak és cserékkel próbálkoztak, majd kihasználták, hogy a norvégok egyre többet hibáztak, és öt másodperccel az első félidő vége előtt sikerült egyenlíteniük.

A második felvonást is jobban kezdte az Európa-bajnoki címvédő, amely a 38. perc után egy 7-2-es sorozattal hat góllal elhúzott. A házigazdák 1:47 percig kettős emberelőnyben játszhattak, de ekkor sem tudtak felzárkózni, mert védekezésben nem tudtak kellően hatékonyak lenni, támadásban pedig nagyon sokat hibáztak.

Sikerükkel a norvégok visszavágtak a spanyoloknak, akik a legutóbbi világbajnokság elődöntőjében nagy meglepetésre 28-22-re legyőzték őket.

A Győri Audi ETO KC játékosai közül Veronica Kristiansen három, Stine Oftedal egy, Kari Brattset hét góllal járult hozzá a sikerhez, a mezőny legjobbjának pedig a kapus Katrine Lundét választották.

Norvégia nyolcadik alkalommal jutott vb-döntőbe, ahol vasárnap délután az olimpiai címvédő Franciaországgal találkozik.

Női kézilabda-világbajnokság, elődöntő

Norvégia-Spanyolország 27-21 (11-11)

The post NB I-es gólokkal masírozott be Norvégia vb-döntőbe first appeared on 24.hu.