2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
kézilabdaMAGYARORSZÁGnői kézi vbnői kézi vb 2021női kézilabdanői kézilabda világbajnokság 2021női kézilabda-világbajnokságSport

Két elődöntőse már van a női kézivébének

Dánia és Spanyolország jutott be kedden a női kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjébe.

A legjobb nyolc közé százszázalékos teljesítménnyel érkezett dánok meglehetősen dekoncentrált játékkal rukkoltak elő és bár három góllal is vezettek az első félidőben, 13-13 után csak egy lépéshiba miatt mentek előnnyel szünetre. Térfélcsere után viszont összeszedettebben játszottak a skandinávok, ráadásul Sandra Toft bombaformában védett, a mérkőzésen összesen 17-szer hárított. Ennek a kapusteljesítménynek és az elfáradó braziloknak köszönhetően Dánia végül 30-25-re nyert.

Késő este a házigazda spanyol csapat a németekkel csapott össze és sokáig küszködött. Németország 4-0-val kezdte a mérkőzést és egészen 8-8-ig nem is állt vesztésre. Ezután viszont egy 6-2-es sorozattal a 2019-es világbajnokság ezüstérmese került kényelmes előnybe az első félóra végén. A németek térfélcsere után képtelenek voltak beérni a spanyolokat, 19-17-nél közelebb nem is jutottak, a házigazda végül kényelmes különbséggel jutott elődöntőbe.

Dánia a Franciaország-Svédország meccs győztesével játszik majd a fináléért, míg a spanyolokra vagy az oroszok, vagy a norvégok várnak.