April 19, 2024
2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
f1Forma-1lapszemlelewis hamiltonMAGYARORSZÁGmax verstappensajtóvisszhangSportszaúdi nagydíj

A nemzetközi sajtó őrült, kaotikus versenyről ír az első Forma-1-es Szaúdi Nagydíj másnapján, s kiemeli: 1974 óta először fordul majd elő, hogy az utolsó futamon – vasárnap, Abu-Dzabiban – a két bajnokaspiráns azonos pontszámmal áll rajthoz.

Kapcsolódó
Újabb büntetést kapott Verstappen az őrült futam után

A FIA szerint a hirtelen, kiszámíthatatlan fékezése balesetet okozott.

A szaúdi versenyt a címvédő és hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte, s ezzel nemcsak megakadályozta a Red Bullt vezető holland Max Verstappen vb-győzelmét, hanem holtversenyben az élre került riválisával. A vasárnapi vb-finálét a generációk csatájának nevezte el a sajtó, írta az MTI.

A brit Times szerint „egy kaotikus verseny után Hamilton letakarította az őrült Verstappent.”

„Ütközések, sértegetések a csapatrádióban, összetűzések és a futam végén egy karambol – ezek nem hiányoztak. A tét a 2021-es világbajnokság, a főszereplők pedig nyomás alatt” – írta az olasz Gazzetta dello Sport.

A spanyol Marca úgy látta, Hamilton túlélte a verekedést Verstappennel, nyert és ezzel holtversenyben az élen áll riválisával a szezonzáró előtt.

Max a helytelen fékezési manőverével megérdemelte volna a fekete zászlót, de végül megúszta időbüntetéssel

– tette hozzá.

„Hamilton nyerte a teljesen őrült versenyt – tökéletes a drámai világbajnoki befejezés” – vélte az osztrák Kronen-Zeitung.

Erről a dzsiddai futamról még sokat fognak beszélni. Max Verstappen szénája nem áll túl jól

– írta a svájci Blick.

The post „Hamilton letakarította az őrült Verstappent” – a szaúdi futam sajtóvisszahangja first appeared on 24.hu.