Budapest
April 16, 2024
2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
győrgyőri audi eto kcgyőri etokézilabdaMAGYARORSZÁGnői kézilabdanői kézilabda bajnokok ligájanői kézilabda blSport

Tizenhat góllal nyertek a győri kézisek a Bajnokok Ligájában

A Győri Audi ETO KC továbbra is százszázalékos a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, mivel a nyolcadik forduló szombati játéknapján 38-22-re nyert a török Kastamonu Belediyesi GSK otthonában.

Kapcsolódó
Húsz perc után elúszott a pontszerzés a Fradinak a BL-ben

Egyszer sem vezetett 60 perc alatt a magyar bajnok.

A két csapat egy héttel ezelőtt is találkozott, akkor 17 góllal nyert az ETO és ezúttal sem volt kérdés, hogy hibátlan marad. A Győr már a 24. percben tíz góllal vezetett, amelyet szünetig tartott is (9-19). A folytatásban tekintélyes előnye birtokában kissé kiengedett az ETO, a törökök mínusz nyolcra tudtak feljönni, de az utolsó húsz percben újra kijött a tudásbeli különbség.

Az ETO rekordot jelentő, immár 65 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhet a BL-ben, ebben az időszakban 57 győzelem és nyolc döntetlen a mérlege.

A BL csoportkörében a december 1-jén kezdődő spanyolországi világbajnokság miatt szünet következik. A csoportjában nyolc győzelemmel álló, éllovas győriek legközelebb január 9-én lépnek pályára, amikor a svéd IK Sävehof vendégei lesznek, míg a saját nyolcasában öt győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel rendelkező Ferencváros egy nappal korábban a montenegrói Buducnost Podgoricát fogadja Érden.

Végeredmény – Női kézilabda BL, csoportkör, 8. forduló, B csoport:

Kastamonu Belediyesi GSK (török)-Győri Audi ETO KC 22-38 (9-19)

The post Tizenhat góllal nyertek a győri kézisek a Bajnokok Ligájában first appeared on 24.hu.