Budapest
March 28, 2024
2020 – 2024 © MO.CO.HU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
férfi kézilabda bajnokok ligájaférfi kézilabda blkézilabdaMAGYARORSZÁGmeskov bresztpick szegedSport

Magabiztosan nyert Bresztben a Szeged kézilabdacsapata

A Pick Szeged 28-25-re nyert csütörtökön a fehérorosz Meskov Breszt otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

Kapcsolódó
Oltottan vagy friss negatív teszttel lehet csak kézilabdázni Magyarországon

Az MKSZ versenykiírásának módosítása október 11-től lép életbe.

A Szeged a nyolcadik percben 5-2-re vezetett, a Meskov azonban hamarosan felzárkózott, majd a csereként beállt Ilja Uszik kapus védéseire alapozva egyenlítenie is sikerült, írta az MTI.

A rendkívül küzdelmes, de kevésbé színvonalas első félidőt 4-1-es sorozattal zárta a magyar csapat, amely így 16-12-re vezetett a szünetben.

A magyar bajnoki címvédő a második felvonásban még magabiztosabban kézilabdázott, a fehéroroszok nem tudtak hatékonyan védekezni, így a találkozó háromnegyedénél 20-25 volt az állás. Egyik csapat sem erőltette a gyors játékot, a hosszú lefolyású támadások pedig a vendégeknek kedveztek, akik négy és fél perccel a vége előtt döntötték el a meccset a maguk javára.

A mezőny legeredményesebb játékosa a szegedi Imanol Garciandía volt, aki nyolc lövésből hét gólt szerzett. Csapattársai közül Dean Bombac hatszor, Bánhidi Bence ötször talált be.

A két győzelemmel és egy döntetlennel álló Pick Szeged két hét múlva Máthé Dominik csapatát, a norvég Elverumot fogadja, a két sikerrel és egy vereséggel rendelkező Telekom Veszprém pedig ugyanazon a napon az FC Porto otthonában lép pályára a BL csoportkörében.

Férfi kézilabda BL, A csoport, 3. forduló

Meskov Breszt (fehérorosz) – Pick Szeged 25-28 (12-16)

The post Magabiztosan nyert Bresztben a Szeged kézilabdacsapata first appeared on 24.hu.