2020 – 2024 © MO.CO.HU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
faldum gáborkristian blummenfeltMAGYARORSZÁGSporttriatlontriatlon-vb

Legyőzte a friss olimpiai bajnokot a Tokióról lemaradt magyar triatlonos

Faldum Gábor a 24. helyen zárt a triatlonosok középtávú világbajnokságán az egyesült államokbeli St. George-ban.

A riói olimpián résztvevő, de a tokiói játékokról lemaradt magyar versenyző a viadal honlapja alapján 3:58:31 óra alatt teljesítette az 1,9 kilométer úszásból, 90 kilométer kerékpározásból és zárásként egy félmaratoni (21 kilométer) lefutásából álló távot, írta az MTI.

Faldum másodszor indult nemzetközi mezőnyben ezen a távon, az első versenye augusztusban az a svájci esemény volt, amely erre a vb-re kvalifikált.

A vb-n 27. helyen végzett az a norvég Kristian Blummenfelt (3:59:51), aki az olimpiai távon (1500 méter úszás, 40 km kerékpár, 10 km futás) közel két hónappal ezelőtt Tokióban olimpiai, majd augusztus közepén Edmontonban világbajnoki aranyérmes volt.

A középtávú vb-t viszont honfitársa, Gustav Iden (3:37:13) nyerte meg az amerikai Sam Long (3:41:09) és a dán Daniel Baekkegard (3:42:24) előtt.

A nőknél a brit Lucy Charles-Barclay (4:00:20) ért elsőként célba, akit a dél-afrikai Jeanni Metzler (4:08:39) és az amerikai Taylor Knibb (4:08:50) követett.

The post Legyőzte a friss olimpiai bajnokot a Tokióról lemaradt magyar triatlonos first appeared on 24.hu.