2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
csipes tamarakajak-kenukajak-kenu vbkárász annakozák danutaMAGYARORSZÁGSport

A zárónapon is halmozták a vb-érmeket a magyar kajak-kenusok

Vasárnap zárul a koppenhágai kajak-kenu világbajnokság, amelyen a magyarok számos érmet szállítottak.

• Csipes Tamara K-1 500 méteren,
  • Hajdu Jonatán és Fekete Ádám C-2 500 méteren,
  • a Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Gazsó Dóra Alida összetételű kajaknégyes, valamint a Balla Virág, Takács Kincső, Gönczöl Laura, Opavszky Réka összetételű kenunégyes is 500-on lett második.
  • E mellett a Bragato Giada, Nagy Bianka páros C-2 200 méteren, illetve Korisánszky Dávid és Takács Kincső vegyespárosa a kenu vegyes párosok 200 méteres versenyében lett bronzérmes.

Szombaton két arany és összesen hét érem volt a magyar termés a világbajnokságon.