2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
jégkorongmagyar jégkorong-válogatottMAGYARORSZÁGolimpia 2022olimpiai selejtezőpeking 2022Sporttéli olimpia 2022

Gólokban gazdag vereséggel hangolt a hokiválogatott az olimpiai selejtezőre

Fordulatos mérkőzésen Bécsben kikapott Ausztriától a rigai olimpiai selejtezőre készülő magyar férfi jégkorong-válogatott.

Kapcsolódó
Nagyon jó játékosokat hagy itthon a története első elitvébéjére készülő női hokiválogatott

25 fős keretet hirdetett Lisa Haley szövetségi kapitány.

A jövő heti, lettországi torna előtti utolsó felkészülési találkozó fordulatosan alakult: Sofron István duplájával a nyitóharmadban kétgólos előnyre tett szert Sean Simpson szövetségi kapitány együttese, de sorozatban született négy osztrák találat nyomán a 35. percben már 4-2-re a hazaiak vezettek.

Az eredményesen hokizó második sorból Erdély Csanád és – a dudaszó előtt tíz másodperccel – Hári János is betalált, így még a második húsz perc végére egyenlített a magyar együttes (4-4).

A záró felvonásban érkező újabb két, emberelőnyös osztrák gólra Szirányi Bence még tudott válaszolni, ám egy másodperccel a vége előtt újabb hazai találat érkezett, így 7-5-ös osztrák siker született.

A csütörtökön rajtoló rigai olimpiai kvalifikáción a magyar válogatott a házigazda lettek mellett az olaszokkal és a franciákkal találkozik, a kvartettből a győztes szerepelhet a 2022-es, pekingi téli játékokon.

Felkészülési mérkőzés

Ausztria – Magyarország 7-5 (2-2, 2-2, 3-1)
magyar gólszerzők: Sofron (9., 13.), Erdély (36.), Hári (40.), Szirányi (58.)

12.00: Magyarország – Olaszország

The post Gólokban gazdag vereséggel hangolt a hokiválogatott az olimpiai selejtezőre first appeared on 24.hu.