2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
douchev-janics natasakajak-kenukopasz bálintMAGYARORSZÁGSporttakács kincső

Iszonyatosan elverte az ob-mezőnyt olimpiai bajnokunk, Janics bronzérmes

Kopasz Bálint a szám olimpiai bajnokaként fölényes győzelmet aratott K-1 1000 méteren a péntektől vasárnapig tartó kajak-kenu országos bajnokság és világbajnoki válogató első versenynapján a szegedi Maty-éren. A toronymagas favorit 3:26.667 perc alatt teljesítette a távot a délutáni program negyedik döntőjében, és magabiztosan utasította maga mögé a mezőnyt, amelyben a riválisok közül Vajda Bence Ferenc és Béke Kornél nagyot csatázott egymással. Kettejük közül végül előbbi szerezte meg az ezüstérmet, írja az MTI.

Kiélezett küzdelemben bizonyult a legjobbnak K-2 1000 m-en a rutinos Noé Bálint, Kulifai Tamás kettős, míg C-1 1000 m-en Adolf Balázs győzelme nem forgott veszélyben.

Kapcsolódó
Legyőzni magad úgy, hogy a semmire készülsz, az elég borzalmas

Eb-győzelemmel melegített az olimpia előtt, mégis sokakat meglepett, hogy az olimpián is aranyérmet nyert. Hálás azért, hogy koronavírusos volt, mert betegsége nyomán kapta vissza a motivációját. Interjú Tótka Sándor olimpiai bajnok kajakossal.

A nőknél a négyes tagjaként 2019-ben világbajnok Gazsó Alida Dóra nyert K-1 1000 m-en, amely számban június elején a poznani Európa-bajnokságon aranyérmes volt.

A győriek tokiói olimpiát is megjárt kenusa, Balla Virág egyesben 500, valamint 1000 m-en sem talált legyőzőre, majd a nap utolsó fináléjában – már összeszokott partnerével, Takács Kincsővel – a hosszabb távon párosban is elsőként ért célba.

Bronzérmes lett a K-4 1000 m-es versenyszámban a győriek egysége, benne a háromszoros olimpiai bajnok, 39 éves Douchev-Janics Natasával, valamint a maratoni szakágban nemzetközi szinten is sikeres Csay Renátával és Czéllai-Vörös Zsófiával. Érdekesség, hogy hajójukban csak a negyedik tag, a 2002-es születésű Heim Bianka Georgina számított fiatal versenyzőnek, míg az őket megelőző két kvartett összesen nyolc tagja kivétel nélkül 1999 után született.

Az ob-n szombaton a további 500 m-es versenyszámok, míg vasárnap a 200 m-es és az 5000 m-es távok döntőit rendezik meg.

1. Noé Bálint, Kulifai Tamás (Budapesti Honvéd SE, MTK) 3:11.057
2. Szendy Márk Szilárd, Szántói Szabó Tamás (MVM Szegedi Vízisport SE, Vasas Sport Club) 3:11.096 p
3. Boros Adrián, Erdélyi Tamás (Graboplast Győri Vízisport SE) 3:15.496

K-4 1000 m:
1. Ferencvárosi Torna Club, Vasas Sport Club (Kirkov Valentin Iván, Bükkösi Raymond, Tomori Gergely, Kovács Gergő) 2:56.892 p
2. Graboplast Győri Vízisport SE (Boros Adrián, Erdőssy Csaba István, Erdélyi Tamás, Mikó Áron Levente) 2:57.335
3. Ferencvárosi Torna Club, Erzsébeti Spartacus MTK (Zöld Zoltán, Steinbach Ferenc, Tribol Bence, Tribol Bertalan) 3:00.683

C-1 1000 m:
1. Adolf Balázs (Óbudai Ganz VSE) 3:49.594 p
2. Kiss Balázs (DKSE Dunaújváros) 3:54.228
3. Koleszár Zoltán (Atomerőmű SE) 3:56.172

C-2 1000 m:
1. Slihoczki Ádám, Kocsis Ádám (DKSE Dunaújváros, MVM Szegedi Vízisport SE) 3:40.714 p
2. Sáfrán Mátyás, Bakó Tamás (Központi Sport- és Ifjúsági SE) 3:42.401
3. Kiss Balázs, Bodonyi András Dávid (DKSE Dunaújváros, DVTK SE) 3:42.714

C-4 1000 m:
1. DKSE Dunaújváros (Horváth Benedek, Kovács Áron, Bucsi Bence, Kovács Máté András) 3:27.432 p
2. MTK, Újpesti Torna Egylet (Korisánszky Dávid, Fekete Ádám, Bagyánszki Kristóf Patrik, Nagy Olivér) 3:28.084

K-4 1000 m:
1. Központi Sport-és Ifjúsági SE, Újpesti Torna Egylet (Fojt Sára, Ujfalvi Laura, Biben Karina Klaudia, Bakó Olga) 3:25.840 p
2. City-Gas Tiszafüred SE (Csengeri Evelin, Párdi Viktória, Kulcsár Csenge Emese, Pető Adél) 3:30.284
3. Graboplast Győri Vízisport SE (Csay Renáta, Douchev-Janics Natasa, Czéllai-Vörös Zsófia, Heim Bianka Georgina) 3:31.753

3. Horton Cassandra, Kulcsár Dorina (BKV Előre SC, DKSE Dunaújváros) 4:32.445

The post Iszonyatosan elverte az ob-mezőnyt olimpiai bajnokunk, Janics bronzérmes first appeared on 24.hu.