Image default
dani pedrosalorenzo savadoriMAGYARORSZÁGmotogpmotorsportSport

Két motor is lángra kapott a MotoGP futamán

Nagy rémületet okozott a vasárnapi Stájer Nagydíjon két motor kigyulladása a MotoGP-ben.

A spanyol Dani Pedrosa az egyik kanyarban elcsúszott, de Lorenzo Savadori későn vette észre a pályán keresztbe fekvő motort. Az ütközés után mindkét motor kigyulladt, az olasz pilóta pedig akkorát esett, hogy hordágyon kellett elvinni a pályáról. Utólag az derült ki, hogy eltört a bokája és műtétre szorul. Emiatt piros zászlóval állt meg a futam.

A verseny így végül csak 27 körös lett, az új rajtot követően a 23 éves Jorge Martín (Ducati) karrierje hatodik MotoGP futamán első győzelmét aratta. Martín mögött Joan Mir (Suzuki) lett a második, az összetett pontversenyben vezető francia Fabio Quartararo (Yamaha) pedig a harmadik.

Végeredmény – MotoGP, Stájer Nagydíj

1. Jorge Martín (spanyol, Ducati) 38:07.879 perc (átlagsebesség: 183.4 km/ó)
2. Joan Mir (spanyol, Suzuki) +1.548 másodperc hátrány
3. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) +9.632 mp h.

A vb-pontverseny állása 10 futam után (még 9 van hátra): 1. Quartararo 172 pont, 2. Johann Zarco (francia, Ducati) 132, 3. Mir 121

The post Két motor is lángra kapott a MotoGP futamán first appeared on 24.hu.