2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
babos tímeabudapesti tenisztornahungarian grand prixMAGYARORSZÁGSporttenisz

Babos Tímea a budapesti tenisztornán feladta az első fordulóbas meccsét

Babos Tímea sérülés miatt feladta első fordulós mérkőzését a budapesti tenisztornát.

Kapcsolódó
Sorsoltak a budapesti tenisztornán, Babosé a legnehezebb ellenfél a magyarok közül

Hétfőn kezdődik a Hungarian Grand Prix, már az is biztossá vált, kikkel és hogyan.

A világranglista 121. helyezettje kedden a hatodik helyen kiemelt Aljakszandra Szasznoviccsal (86.) csapott össze. A magyar játékos bal combján kötéssel lépett pályára, majd rögtön elvesztette az adogatását, és az első négy gémben csak hat pontot nyert. Szasznovics ki is használta a lehetőséget, nagy tempót diktált és 6:0-ra hozta a a nyitószettet. Babost megviselte a játék és bár szemmel láthatóan a könnyeivel küzdött, még folytatta a meccset, de tíz perc után mégis kénytelen volt feladni.

Eközben Udvardy Panna (204.) is bemutatkozott a Hungarian Grand Prix-n, ellenfele az egyiptomi Majar Serif (114.) vol, akit meglepetésre 6:3, 6:1-re vert. Korábban Jani Réka is nyert, ő az olasz Elisabetta Cocciarettót győzte le 6:3, 7:5-re.

Babos párosban Jani Réka oldalán hétfőn bejutott a negyeddöntőbe, kettősük a tokiói olimpia női páros mezőnyében is ott lesz majd. Babos játéka azonban a keddi események után kérdésessé vált.

Eredmények – budapesti tenisztorna, 1. forduló

Aljakszandra Szasznovics (fehérorosz, 6.)-Babos Tímea 6:0, 2:0-nál Babos feladta
Udvardy Panna-Majar Serif (egyiptomi) 6:3, 6:1
Jani Réka-Elisabetta Cocciaretto (olasz) 6:4, 7:5
Collins (amerikai, 2.)-Di Giuseppe (olasz) 6:2, 6:1
Jorovic (szerb)-Cristian (román) 5:7, 7:6 (8-6), 7:6 (7-3)
Kalinyina (ukrán)-Kalinszkaja (orosz) 6:4, 7:6 (7-5)
Bogdan (román, 5.)-Lepchenko (amerikai) 6:4, 7:5

The post Babos Tímea a budapesti tenisztornán feladta az első fordulóbas meccsét first appeared on 24.hu.