2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
andrej rubljovdiego schartzmanfucsovics mártonMAGYARORSZÁGSportteniszwimbledonwimbledon 2021

Fucsovics újabb értékes skalpot szerzett, jöhet a nagy mumus Wimbledonban

Bejutott az angol nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjébe Fucsovics Márton, aki a 3. fordulóban nagyon simán, három szettben verte az argentin Diego Schwartzmant.

Kapcsolódó
Mégsem indul Wimbledonban a Fucsovics Márton, Babos Tímea vegyes páros

Ezzel Babos Tímea számára véget ért a wimbledoni tenisztorna.

Az első szettben a hatodik játéknál jött a fordulat, Fucsovics 3:2-nél vette el ellenfele adogatását és innen már nem rontott (6:3).

A második szett teljes káoszban kezdődött, az első öt játék mindegyike brékkel zárult, szerencsére 3:2-es előnynél ismét Fucsovics tudott váltani, hozta a saját adogatását, és 4:2-ről ismét 6:3-ra hozta a szettet. Mindezt úgy, hogy azért a szerencse is mellé állt, a döntő pont során a labda a hálótartó tetején táncolva pottyant Schwartzman térfelére.

A harmadik játszmában a nyolcadik játékban, 4:3-as vezetésnél ismét Fucsovics villant, de nem tudta lezárni a meccset, ugyanis elbukta a szervajátékát, és az argentin 5:5-nél utolérte, és végül rövidítésben szépített.

A negyedik szettben Fucsovics azonnal brékelt, de 3:3-nál Schwartzman utolérte. A magyar játékost ez nem zavarta meg, ismét elvette ellenfele adogatását és végül 6:4-re győzött.

Ellenfele a nyolcaddöntőben a nagy mumus Andrej Rubljov lesz, az ötödik kiemelt ugyanis négy szettben legyőzte az olasz Fabio Fogninit.

Az orosz idén már négyszer túljutott rajta: a rotterdami döntőben 7:6, 6:4-re, a dubaji negyeddöntőben (7:5, 6:2-re, míg Miamiban a legjobb 32 között 6:2, 6:1-re verte, míg a dohai negyeddöntőtől Fucsovics sérülés miatt visszalépett.

Wimbledon, 3. forduló (a 16 közé jutásért)