2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
kerékpározáskerékpársportMAGYARORSZÁGSporttour 2021tour de francetour de france 2021

Egy szurkolói tábla okozott tömegbalesetet a Tour de France-on

A világbajnok Julian Alaphilippe nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny két tömegbukást hozó nyitószakaszát szombaton.

Az első etapon a Brest és Landerneau közötti 197,8 kilométeres táv több versenyzőn is kifogott. Kevesebb, mint 46 kilométerrel a cél előtt a Jumbo-Visma egyik kerékpárosa, a négyszeres időfutam-világbajnok Tony Martin felakadt egy szurkoló betartott tábláján és elesett. A bukásban több tucat versenyző érintett volt, a mezőny legelejében történt baleset után szerencsére csak egy bringásnak kellett feladnia a versenyt.

A hajrában a lejtmenetben ismét tömegbukás történt, többen a vízelvezető árokba zuhantak. A súlyos sérülés után a Tourra visszatérő négyszeres győztes Chris Froome sokáig ült a földön, ám végül be tudta fejezni a szakaszt.

A harmadik kategóriás emelkedőn lévő befutóig 2300 méter volt vissza, mikor Julien Alaphilippe korai támadása bontotta meg a sort, a francia világbajnok végül nyolc másodperccel előzte meg az összetett esélyesek csoportját.