2020 – 2024 © MOCOHU Magyarország Hírek, Hungary News
Image default
kenderesi tamáskésely ajnaMAGYARORSZÁGmilák kristófnémeth nándorSportúszásúszó ebúszó eb 2021

Kenderesi Tamás legyőzte Milák Kristófot az Eb elődöntőjében

Kedd este Késely Ajna negyedikként végzett az úszó Európa-bajnokság 800 gyors döntőjében.

A magyarok közül elsőként medencébe ugró úszó hamar negyedik helyre jött föl, Anna Jegorovával harcolt nagyon a bronzéremért. Késely viszont az utolsó 300 méteren feljött, ám végül nyolc tizedmásodperccel lemaradt a dobogóról.

Ezt követően a száz gyors középdöntős futamában Szabó Szebasztián negyedik, Németh Nándor hatodik helyen fordult féltávnál, de utóbbi hatalmasat úszott a második 50 méteren és egyéni csúcsot jelentő 48.02-es idővel harmadik helyen ért célba. Szabó viszont lemaradt a döntőről.

A legnagyobb sikert a kétszáz méteres pillangóúszás hozta, amelyen Kenderesi Tamás legyőzte Milák Kristófot.

Milák azonnal élre állt, de Burdisso 150 méternél megelőzte, ekkor Kenderesi a harmadik helyen állt. Végül kettős magyar siker született, Kenderesi 1:54.37-tel, a legjobb idővel jutott fináléba, Milák 35 századdal maradt el mögötte.

The post Kenderesi Tamás legyőzte Milák Kristófot az Eb elődöntőjében first appeared on 24.hu.